Co všechno se vyplatí vědět o dětských chytrých hodinkách s GPS

Dívka a chlapec s dětskými monitorovacími hodinkami

Pokud doma máte předškoláka nebo prvňáka, který je na vlastní telefon ještě příliš malý, dopřejte mu dětské hodinky na volání. Mají podobné funkce jako chytrý telefon, ale pořídíte je výrazně levněji.

Pořízení chytrých hodinek pro děti se vyplatí zejména rodičům. Hodinky totiž disponují GPS lokátorem, a tak mají rodiče dokonalý přehled o tom, kde se jejich děti nachází. Polohu dokážou sledovací hodinky pro děti určit s přesností na 5 metrů. Co všechno hodinky umí?

Prozradí vám, kde se dítko nachází

Největší předností hodinek je lokace přes GPS. Díky ní přesně víte, kde se vaše dítě nachází. Dětské hodinky značky Carneo dokážou dítě lokalizovat s přesností až na 5 metrů. V aplikaci CARNEO Guard, která je nainstalovaná v rodičovském telefonu, můžete zjistit, zda váš potomek zdárně dorazil do školy, do kroužku nebo k babičce. Zároveň je možné si prohlížet historii pohybu.

Díky GPS můžete využít i pokročilé funkce GEO fence. Ta umožňuje nastavení zón, které jsou pro děti bezpečné. Jakmile dítko prostor opustí, dostanete upozornění do svého telefonu.

Hodinky, které fungují jako telefon

Do dětských hodinek je možné vložit SIM kartu a využít je na volání nebo posílání SMS. Obvykle je možné do paměti hodinek uložit až 100 kontaktů s fotografiemi, což je užitečné pro děti, které ještě neumí číst. Dítě se s vámi může spojit prostřednictvím telefonních hovorů, ale také pomocí nahraných zpráv. Součástí hodinek je velké SOS tlačítko, jehož stisknutím se odešle informace o stavu nouze na předem vybrané kontakty. Nemusí se přitom jednat o žádné jobovky, ale třeba jen o zprávu o zmeškání autobusu.

Kontrolní funkce

Hodinky vám poskytnou nejen informace o tom, kde se dítě nachází, ale také vám umožní se s ním spojit vizuálně nebo poslechově. Stačí na hodinky zavolat a hned budete slyšet vše, co se děje kolem vašeho potomka. Pomocí integrované kamery můžete ze svého telefonu pořizovat fotografie z místa, kde se dítě nachází, nebo se s ním spojit pomocí videohovoru.

Vzdělání i zábava pro vaše děti

Dětské chytré hodinky s GPS nabízejí celou řadu funkcí. Z těch základních se jedná o krokoměr, stopky, kalendář, kalkulačku a budík. Kromě toho bývají v nabídce i výukové programy, například angličtiny nebo matematiky. Do hodinek si děti mohou uložit svůj rozvrh hodin. Pobavit se mohou při poslechu hudby nebo přehrávání videí.

Odolné provedení

Hodinky jsou přizpůsobeny dětským potřebám. Mají větší a snadno ovladatelný displej a komunikují s dítětem v češtině. Důležitá je také bezpečnostní třída krytí, která vás informuje o odolnosti před vodou a vniknutím malých částic. Dětské hlídací hodinky by měly mít odolnost okolo IP67, díky čemuž dokážou odolat náhodnému styku s vodou. Na koupání je lepší je sundávat.

Největší předností dětských monitorovacích hodinek je, že přidají na klidu. O dětech totiž máte dokonalý přehled.