O bezpečí vašich potomků se postarají dětské Smart hodinky. Jak fungují?

Malá dívka se smart hodinkami

Dětské Smart hodinky jsou skvělým řešením, jak zůstat v kontaktu s dětmi, které jsou na používání mobilního telefonu zatím malé. Hodinky fungují na odlišném principu v porovnání se Smart hodinkami pro dospělé. V čem jsou jiné?

Chytré hodinky mají děti zejména hlídat, proto jsou opatřeny vestavěnou GPS, která rodiče informuje o tom, kde se jejich dítko právě nachází. Trackování dětí však není jediným přínosem, který hodinky mají. Co všechno vám chytré hodinky pro děti s GPS nabídnou?

Proč se rozhodnout pro pořízení dětských Smart hodinek?

Chytré hodinky dokážou obstojně zastoupit mobilní telefon u dětí, které po něm touží, ale vy zároveň víte, že jsou na jeho používání ještě malé. Jejich funkce konkurují smartphonu, ale jejich cena je přitom o poznání nižší. Jaké další výhody s sebou přináší?

  • Máte přehled o tom, kde se váš potomek nachází.
  • Je možné přes ně volat i komunikovat pomocí videozpráv.
  • Díky upevnění na zápěstí se nemusíte bát, že je dítě ztratí.
  • Mohou sloužit pro vzdělávání i zábavu.

Dětské Smart hodinky fungují jinak než ty pro dospělé

Chytré hodinky pro dospělé jsou propojeny s vaším mobilním telefonem a dají se považovat za jejich prodlouženou ruku. Dětské Smart hodinky se propojují s telefonem rodičů. Pravidelně do něj posílají data o pohybu, a to buď pomocí Wi-Fi, nebo balíčku dat. Proto je důležité, aby dětské hodinky měly slot na SIM kartu.

Podstatná je přítomnost GPS, která sleduje polohu zařízení. Budete tak bezpečně vědět, zda dítě dorazilo zdárně do cíle, zda je na cestě domů nebo kde se aktuálně nachází.

Jaké funkce se postarají o bezpečí vašich dětí?

Abyste mohli naplno využít hlídací potenciál hodinek, je potřeba sáhnout po těch, které mají GPS a umožňují vložit SIM kartu. Díky SIM kartě mohou hodinky hravě zastoupit mobilní telefon. Je možné přes ně telefonovat na uložené kontakty, odesílat hlasové zprávy nebo videa. Jaké funkce hodinky nabízejí?

  • Sledování pohybu vašeho dítěte přes GPS,
  • Nastavení lokalit, které jsou pro dítě nebezpečné. Pokud do nich vstoupí, dostanete upozornění.
  • Vzdálený odposlech a možnost focení na dálku.
  • Videohovor pro ujištění, že je dítě v pořádku.
  • SOS tlačítko, které vyšle signál na určené telefonní číslo.
  • Pořizování videí a fotografií.

Kromě toho nabízejí některé hodinky také hry a aplikace pro vzdělávání, například procvičování matematiky nebo cizích jazyků. Některé modely jsou vybaveny i funkcemi sledující sportovní výkony vašich dětí nebo jejich kvalitu spánku.
Dětské Smart hodinky udělají radost všem. Děti uspokojí v touze po nových technologiích a jejich rodičům přinesou klid v čase, kdy nemají děti na očích.