Váhy s Bluetooth: umožní vám vstoupit do moderního světa SmartHealth

osobní digitální váha

SmartHealth je moderní trend v péči o vlastní zdraví, který klade důraz na proaktivní prevenci. Zatímco klasické mechanické váhy změří jen hmotnost, a to většinou pouze v orientačních hodnotách, chytré váhy toho umí daleko více. Proč se rozhodnout pro jejich pořízení?

Diagnostické váhy s Bluetooth umožňují spárování s aplikací ve vašem mobilním telefonu, takže všechny naměřené údaje máte přehledně uspořádané, a navíc je můžete anonymně porovnávat s ostatními osobami podobných parametrů.

Co je to osobní váha s Bluetooth?

Jedná se o chytrou osobní váhu, která dokáže změřit mnohem více parametrů než jen vaši hmotnost. Ostatně pro vaše fyzické zdraví je důležitější znát poměr všech veličin, ze kterých se vaše hmotnost skládá. Navíc naměřené hodnoty ovlivňuje i výška a pohlaví. Všechny tyto parametry dokáže digitální osobní váha změřit, takže se můžete spolehnout na přesnost výsledku. Díky možnosti anonymně poměřovat svoje hodnoty s dalšími uživateli, to pro vás může být skvělým stimulem pro dosažení optimální hmotnosti.

Jak probíhá měření a které hodnoty se měří?

Vážení se doporučuje dělat naboso. Probíhá pomocí naprosto bezpečného množství elektrického proudu, který však při měření vůbec nepocítíte. Bluetooth váha pak hodnoty vypočítá na základě elektrického odporu.

Při vážení se měří tyto hodnoty:

  • hmotnost,
  • tělesný tuk,
  • hmotnost kostí,
  • BMI,
  • obsah vody v těle,
  • množství svalů,
  • bazální metabolismus,
  • viscerální tuk.

Díky těmto hodnotám budete vědět, z kolika procent tvoří vaši hmotnost třeba svaly. Ze zdravotního hlediska je více než přínosné vědět, kolik máte nebezpečného viscerálního tuku, jenž obaluje vnitřní orgány, nebo jaké jsou hodnoty bazálního metabolismu, které vás informují o tom, kolik energie vaše tělo uvolňuje v klidovém režimu. Znalost těchto veličin vám pomůže získat komplexnější přehled o vašem zdraví.

Vše vidíte přehledně v aplikaci

Naměřené hodnoty se díky Bluetooth načtou do příslušné aplikace, takže ihned po vážení můžete pomocí přehledných grafů zkontrolovat, jak si stojíte. Veškeré naměřené hodnoty je zároveň možné porovnávat s dalšími uživateli. To vše samozřejmě anonymně.

Výhodou aplikace je, že si hodnoty nemusíte zapisovat do tabulek a počítat změny, kterých jste dosáhli. Aplikace všechno udělá za vás. Díky možnosti spárování například s chytrými hodinkami či fitness náramkem budete mít o svém fyzickém stavu maximální přehled. Jestliže patříte k fanouškům Smart Home, neměla by vám Bluetooth váha chybět.

S pomocí chytré váhy změříte nejen svoji hmotnost, ale také můžete zjistit, jak si stojíte se svalovou hmotou nebo zda vaše zdraví neohrožuje viscerální tuk.