Užitečné rady a tipy, jak vybrat kvalitní bezdrátová sluchátka do uší

Dívka s bezdrátovými bluetooth sluchátky

Bezkonkurenčně největší výhodou bezdrátových sluchátek je svoboda. Při sportu, cestování ani odpočinku vás neomezuje kabel, kvůli kterému klasická sluchátka často vypadávají. Co je při výběru Bluetooth sluchátek do uší důležité?

Bezdrátová sluchátka je možné spárovat s televizí, mobilními telefony, tablety i PC. Na výběr budete mít mezi takzvanými bezdrátovými a skutečně bezdrátovými sluchátky. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Typy bezdrátových sluchátek

Při výběru bezdrátových sluchátek budete volit mezi Wireless a True Wireless.

  • True wireless neboli skutečně bezdrátová sluchátka – jedná se o sluchátka, která mezi sebou nejsou spojena žádným kabelem a nabíjejí se bezdrátově. Pouzdro, ve kterém sluchátka obdržíte, funguje zároveň jako powerbanka.
  • Wireless neboli bezdrátová sluchátka – levé a pravé sluchátko mají propojené, takže je můžete zavěsit i na krk. Pro nabíjení se obvykle používá klasický USB kabel.

Jak fungují bezdrátová sluchátka? Využívají bezdrátové připojení pomocí Bluetooth, díky kterému se spojí s jakýmkoliv zařízením, které Bluetooth podporuje.

True Wireless pod drobnohledem

Sluchátka fungují nezávisle na sobě. Pokud chcete šetřit baterii, je možné používat pouze jedno sluchátko. Baterie je umístěna přímo ve sluchátkách, takže není potřeba dalších kabelů. Jsou k dostání ve variantě špuntů i pecek. Díky skvělé ergonomii se využívají i při sportu, jelikož se nemusíte obávat, že by vám z uší vypadla. Součástí sluchátek může být několik různě velkých nástavců ze silikonu či paměťové pěny, díky kterým budou sluchátka v uchu dobře sedět.

Poznejte zblízka Wireless sluchátka

Tato bezdrátová sluchátka poznáte podle typické hlavové konstrukce či dle spojení tenkým drátkem. Fungují pouze společně. Baterie je obvykle umístěná v hlavové konstrukci. V případě sluchátek propojených drátkem najdete baterii v části s ovládacími prvky. Nabíjení probíhá pomocí nabíjecího kabelu. Výhodou tohoto typu sluchátek je pohodlné nošení. Některé dokonce disponují slotem na paměťovou kartu, a tak je využijete zároveň jako přehrávač. Vybrané modely umožňují naladit rádio.

Funkce a ovládání

Ovládací prvky jsou obvykle integrovány přímo do sluchátek, lze tedy jimi ovládat hlasitost nebo listovat v playlistu, aniž byste museli sáhnout po telefonu či jiném přehrávači. Součástí bývá i vestavěný mikrofon. Můžete tedy přijímat či odmítat hovory bez nutnosti vytahovat z kapsy mobilní telefon.

Technické parametry

True Wireless sluchátka mají obvykle kapacitu baterie okolo 4 hodin. Kapacita dobíjecího pouzdra je ale několikrát větší, a tak mohou sluchátka bez problémů hrát i 20 hodin. U Wireless sluchátek je optimální, aby na jedno nabití dokázala hrát do 10 hodin.
Jaké další parametry sledovat u bezdrátových sluchátek?

  • Kvalitu zvuku určují Hertze. Běžný rozsah se pohybuje od 20 Hz do 20 kHz.
  • Citlivost ovlivňuje reprodukci zvukového signálu a hlasitost. Platí, že čím větší citlivost, tím hlasitěji budou sluchátka hrát. Hodnota se uvádí v dB.
  • Impedance informuje o tom, jak hlasitě budou sluchátka hrát.

Bezdrátová sluchátka nabízí komfort, kvalitní zvuk a dokonalou svobodu bez zbytečných drátů.