Jaký software používají dotykové chytré hodinky od společnosti Carneo?

Dotykové hodinky smart watch

Mnozí lidé klasické hodinky vyměnili za smart hodinky, které umí nejen zobrazovat čas, ale také hlídat vaše fyzické výkony. Mnohdy vás upozorní na příchozí zprávu či e-mail a notifikace z různých aplikací vašeho mobilního telefonu. Abyste mohli hodinky maximálně využít, vyplatí se stáhnout aplikaci, která vám otevře veškeré dovednosti chytrých hodinek.

Smart hodinky od značky Carneo nabízejí celkem dvě aplikace, které jsou ke stažení pro mobilní telefony s operačním systémem Huawei, Apple a Android. Co všechno můžete na hodinkách sledovat?

Aplikace Carneo Fit pro pánské i dámské smart hodinky

Abyste na dotykových hodinkách mohli sledovat více než jen čas, je potřeba si do mobilního telefonu stáhnout vhodnou aplikaci, která vám umožní sledovat nejrůznější naměřená data. Aplikaci Carneo Fit je možné stáhnout v App Store i na Google Play. Sdružuje veškeré údaje, které pomocí hodinek naměříte. Hodnoty jsou následně převedeny do přehledných grafů.

Kromě měření výkonu umožňuje aplikace reflektovat také fyzikální údaje, mezi které patří stres, kardio index či BMI. Dozvíte se z ní informace o kvalitě svého spánku. Přidanou hodnotou je fakt, že vás aplikace motivuje k lepším výkonům. Tak můžete žít zdravější a kvalitnější život.

V aplikaci se uchovávají také historické údaje o měření, takže si můžete své výkony porovnávat. Budete tedy vědět, v čem jste se zlepšili a kde je potřeba zabrat.

Abyste dosáhli úspěšného spárování aplikace a hodinek, je potřeba ve vašem telefonu udělit aplikaci povolení o získání polohy. Díky tomu dokáže telefon přes Bluetooth vyhledat zařízení, se kterým se má spárovat.

Měřená data a další funkce

Dotykové hodinky Carneo nabízejí celou paletu měřených dat a funkcí, které se liší model od modelu. Které patří mezi nejoblíbenější?

 • Měření tepové frekvence a krevního tlaku.
 • Měření vzdálenosti, počet kroků a spálené kalorie.
 • GPS Tracking zobrazí průběh celkové trasy na mapě.
 • Sportovní režimy: běh, chůze, kolo, basketbal, fotbal, badminton, švihadlo, plavání, turistika a další.
 • Monitoring spánku.
 • Notifikace nejrůznějších aplikací.
 • Dálkové ovládání hudebního přehrávače či fotoaparátu.

Dámské smart hodinky bývají navíc vybaveny aplikací menstruačního kalendáře, který ženám hlídá ovulaci. Do vybraných dotykových hodinek je možné vložit SIM kartu, takže je můžete využívat jako samostatné zařízení. Pro vyřizování hovorů nepotřebujete mít v ruce mobilní telefon.

Dětské chytré hodinky a aplikace Carneo Guard

Jestliže chcete mít přehled o tom, co vaše dítko právě dělá nebo kde se pohybuje, můžete si do svého mobilního telefonu stáhnout aplikaci Carneo Guard, která je dostupná v App Store, Google Play a lze ji stáhnout i pro mobilní zařízení Huawei. Tuto aplikaci jednoduše propojíte s dětskými hodinkami Carneo.

Funkce a ovládání

Ovládací prvky jsou obvykle integrovány přímo do sluchátek, lze tedy jimi ovládat hlasitost nebo listovat v playlistu, aniž byste museli sáhnout po telefonu či jiném přehrávači. Součástí bývá i vestavěný mikrofon. Můžete tedy přijímat či odmítat hovory bez nutnosti vytahovat z kapsy mobilní telefon.

Co všechno Carneo Guard umí?

Po spárování vašeho mobilního telefonu s dětskými hodinkami se zabudovanou GPS budete mít o pohybu svého dítěte dokonalý přehled. Kromě toho můžete:

 • Svému dítěti kdykoliv zavolat nebo poslat hlasovou zprávu.
 • Uskutečňovat videohovory.
 • Využít funkce GEO fence, kdy do mapy nastavíte lokality, které mohou být pro vaše dítě nebezpečné. V případě, že do ní dítě vstoupí, dostanete upozornění.
 • V aplikaci můžete nastavit alarm, zobrazit trasu, kde se dítě pohybovalo, vyhledat zařízení, odeslat SOS zprávu a tak podobně.

Do dětských hodinek je navíc možné vložit SIM kartu, a tak děti mohou přijímat či odesílat textové, ale také hlasové zprávy.
Aplikace pro hodinky společnosti Carneo dokážou ze smart watch udělat multifunkční společníky, kteří nahradí trenéra při cvičení, asistentku v kanceláři nebo pomohou pohlídat vaše ratolesti.