Jak vybrat chytré hodinky pro seniora?

žena s chytrými hodinkami pro seniory

Myslíte si, že takové moderní vychytávky jako jsou chytré hodinky nosí jen mladí? Možná vás překvapí, jak užitečné mohou být pro ty z nás, kteří se narodili dříve. Přinášejí řadu benefitů. Například rychlé volání, pokud se stane nějaká nehoda.

Proč by měli senioři nosit chytré hodinky?

Všichni tu situaci určitě známe: chceme se dovolat prarodičům či rodičům, ale telefon nikdo nebere. V hlavě se nám tak hned začne odvíjet tragický scénář. Co když se jim něco stalo? Co když se nemohou dovolat pomoci? Ve většině případů to naštěstí končí tak, že zjistíme, že jen někam položili telefon a zapomněli na něj. Těmto situacím se dá ale předcházet. A to právě pomocí chytrých hodinek pro seniory.

Jaké jsou výhody chytrých hodinek?

Především u starších lidí se zvyšuje riziko pádu, na kterém se mohou podílet různá onemocnění či medikamenty. Není proto nic zvláštního, že se strachujeme, aby naši blízcí nezůstali někde ležet bez pomoci. Určitě si řekněte, že existují SOS tlačítka. Ta jsou však mnohdy nepříjemná na nošení, protože se zavěšují na krk. Pro mnoho seniorů jsou také připomínkou toho, že jsou nemohoucí či závislí na pomoci ostatních. Daleko příjemnější je nošení chytrých hodinek, které naopak seniory přibližují mladším generacím a navíc nabízejí další zajímavé funkce.

Kvalitní chytré hodinky hlídají bezpečí, ale i zdraví

Je až zarážející, co všechno dnes chytré hodinky umí. Ty pro seniory spojují dvě důležité věci: jde s nimi zavolat pomoc v případě potřeby a zároveň monitorují zdravotní funkce. Pokud je něco mimo obvyklé normy, ihned vás jako blízkého člověka kontaktují. Navíc dlouhodobě sledují zdravotní metriky, což je skvělým nástrojem v motivaci ke zlepšení kondičky. Ty kvalitnější chytré hodinky obsahují detektor pádu. Pokud člověk spadne a nehýbe se několik minut, automaticky vám zavolají rychlou záchranou službu.

Jaké chytré hodinky pro seniory vybrat?

Na trhu už je bezpočet levnějších i dražších variant. Při nákupu si pohlídejte tyto parametry:

  • hodinky by měly být lehké a na ruce pohodlné
  • ideální je, pokud obsahují detekci pádu
  • měří tělesné funkce
  • mají GPS
  • obsahují monitor srdeční frekvence, který vás v případě výkyvu upozorní
  • jsou vodotěsné
  • mají programovatelné SOS tlačítko
  • pohlídejte si výdrž baterie

Vzhledem k tomu, že se jedná o hodinky pro seniory, myslete i na dostatečnou velikost písma a jednoduché ovládání. Ideální je, pokud jde přes hodinky volat. Hodinky mohou mít i další různé funkce a vychytávky, ale k zachování transparentnosti jejich ovládání se je nesnažte pojmout do hodinek všechny.

Nespoléhejte na to, že jste svým blízkým pořídili chytrý telefon. Daleko větší bezpečí a jistotu získáte s chytrými hodinkami pro seniory. Překvapte je nevšedním dárkem!