Bezdrátová sluchátka nejen k poslechu hudby. Co dalšího vám nabídnou?

bezdrátová sluchátka Carneo

Bezdrátová sluchátka se stala nepostradatelným společníkem všech, kteří si rádi vychutnávají hudbu za jakékoliv situace. Díky absenci drátů vás při poslechu nic nelimituje. Ovládací prvky jsou součástí elektroniky, a tak jen stačí dát si bezdrátová sluchátka do uší, propojit je pomocí Bluetooth s mobilem či přehrávačem a nastavení hlasitosti či listování v playlistu už můžete pohodlně ovládat přímo přes samotná sluchátka.

Vývojáři bezdrátových sluchátek neustále pracují na jejich vylepšení, a tak dnes Bluetooth sluchátka neslouží jen k přehrávání hudby, ale zvládnou toho mnohem víc. Jaké možnosti nabízí?

Telefonování přes bezdrátová sluchátka není fikce, ale realita

Hlavním posláním nejmodernějších výdobytků elektroniky je zjednodušovat život. Některé konstrukce bezdrátových sluchátek tedy umožňují i telefonování bez nutnosti vytahovat mobil. Sluchátka jsou opatřena všesměrovým mikrofonem, a tak stačí stisknout tlačítko nebo senzor na samotném sluchátku a vyřídit příchozí telefonní hovor. Díky tomu je možné sluchátka využívat jako handsfree, a to třeba i při sportování nebo relaxování. Všesměrový mikrofon je zárukou, že vás volající dobře uslyší, aniž byste zařízení museli mít těsně u úst.

Nenechte se rušit okolním hlukem

Některá Bluetooth sluchátka také nabízí funkci aktivního potlačení okolního šumu známou také pod názvem Noise Cancelling. Hodí se zejména v situacích, kdy si chcete užít dokonalý poslech, aniž by vás rušil hluk z okolí, například když jdete po stezce pro pěší nebo jedete dopravním prostředkem.

Funkce potlačení okolního šumu dokáže vyrušit nechtěné zvuky tím, že jim do cesty postaví jiný zvuk. Funkce využívá stejného vlnění, jako má rušivý zvuk, ale na opačné frekvenci. Při spojení obou těchto zvuků dojde k jejich vzájemnému vyrušení. Nejlépe tento proces funguje u opakujících se zvuků, třeba šum hovoru nebo hluk ulice. Zatroubení auta nebo houkání sirény funkce potlačit nedokáže.

Díky potlačení okolního ruchu si můžete hudbu pouštět s výrazně nižší hlasitostí, takže si nepoškozujete sluch. U poslechu podcastů či audioknih se pak můžete plně soustředit.

Hudba uložená přímo ve sluchátkách

Nemáte mobil nebo přehrávač zrovna u sebe? Pokud si pořídíte sluchátka se slotem na micro SD kartu, o poslech svého oblíbeného playlistu nepřijdete. Nahrajte do paměti karty vybrané songy ve formátu MP3 a vychutnejte si jejich poslech prostřednictvím zabudovaného MP3 přehrávače. A pokud vás budou třeba zrovna zajímat aktuální zprávy, přepnout můžete i na FM rádio, kterým některá z bezdrátových sluchátek disponují.

Využijte i vy veškerý potenciál, který bezdrátová sluchátka nabízí.