5 nejpraktičtějších důvodů, proč byste měli mít smart hodinky i vy

Muž kontrolující smart hodinky

Důvodů, proč si pořídit chytré hodinky, je celá řada. Zatímco někteří je používají především kvůli udržování a zlepšování kondice, pro jiné jsou nepostradatelným pracovním nástrojem. Stále váháte nad tím, zda je potřeba si k chytrému telefonu pořizovat ještě navíc smart hodinky?

Co vlastně jsou chytré hodinky? Jde o zařízení, které je prodlouženou rukou vašeho mobilního telefonu. Kromě přesného času na nich můžete kontrolovat i nejdůležitější notifikace, ale také životní funkce a sportovní výkony. Důvodů k pořízení těchto wearables je ale mnohem více.

1. Kontrola oznámení bez použití mobilního telefonu

Co všechno chytré hodinky umí? Je toho spousta! Oblíbená je funkce notifikací, kdy se vám na hodinkách zobrazí upozornění na příchozí hovory, SMS, e-maily, zprávy z chatovacích aplikací nebo upomínka na akci v kalendáři. Už není nutné při každém zavibrování nebo zvukovém upozornění sahat po telefonu. Stačí obrátit zápěstí a vše zkontrolovat na hodinkách. Mnohé navíc dokážou zformulovat i rychlou odpověď.

2. Váš osobní trenér

Sportovní nadšenci si chytré hodinky pořizují kvůli možnosti monitorování životních funkcí a sportovních výkonů. Dokážou měřit krevní tlak, ale také tepovou frekvenci, spálené kalorie, počet ušlých kroků a další veličiny, které souvisí se sportem. Výsledky se zaznamenávají do grafu, a tak máte dokonalý přehled o tom, jak si stojíte. Mnohé hodinky vám dokážou připravit i cvičící program na míru vašich výsledků, což v posilovně obvykle dělá draze placený trenér.

3. Dohlédne na vaše zdraví

Chytré hodinky mají celou řadu funkcí, díky kterým můžete kontrolovat míru stresu, svůj tep, tlak nebo míru okysličení krve. Dokážou upozornit na stresovou situaci a některé modely nabídnou i řešení v podobě řízeného dechového cvičení. Měření tepu je důležité především při tréninku, kdy díky němu můžete efektivně dosáhnout stanovených cílů. Výsledky měření krevního tlaku jsou pouze orientační, ale dokážou poukázat na to, jak na vás působí různé životní situace. Výsledky měření okysličení krve informují o kvalitě transportu kyslíku do tkání. O měření se stará pulzní oxymetr. Normální hodnoty se pohybují v rozmezí 94–99 %. Dlouhodobější nižší hodnoty mohou být předzvěstí komplikací respiračních onemocnění.

4. Na míru vašich potřeb

Smart hodinky jednoduše přizpůsobíte svým potřebám. Díky možnosti výměny řemínku s nimi můžete vyrazit do společnosti i do posilovny. Na výběr máte i několik desítek či stovek motivů ciferníků. Dáte přednost analogu, nebo digitálnímu zobrazení času? Displej hodinek vám může navíc zobrazovat aplikace, které nejčastěji používáte, nebo ty, které chcete vidět ihned po rozsvícení ciferníku.

5. Už žádná zpoždění

Přestože smart hodinky nabízí celou řadu funkcí, přeci jen musí bezchybně plnit své hlavní poslání. Tím je zobrazení času. Chytré hodinky jej dokážou zobrazit daleko přesněji než jejich analogoví kolegové. Důvodem je spárování se smartphonem, který zobrazuje čas nejpřesněji. Navíc se díky automatickým procesům nemusíte starat o úpravu při střídání letního a zimní času.

Zjednodušte si život používáním chytrých hodinek i vy.