Smart náramky mají spousty různých funkcí. S čím vším dokážou pomoci?

Dámský fitness náramek je vděčným artiklem každého e-shopu

Nejen sportovci si přejí mít přesné údaje o svém zdravotním stavu a sportovních výkonech. Z toho důvodu se již několik let můžete v obchodech s elektronikou setkat s různými fit náramky, které umí detailně monitorovat aktivitu svého uživatele a následně mu získaná data prezentovat buď přímo na displeji, nebo ve vlastní aplikaci.

Každý obchod s elektronikou nebo zdravou výživou by měl v dnešní době zákazníkům umět nabídnout zdravotní a fitness náramky, které dovedou nahradit i několik odlišných přístrojů. Kromě toho by prodejce měl být schopný zájemcům o koupi podat o moderních monitorovacích náramcích co nejvíce informací ohledně jejich funkcí. A které to nejčastěji jsou?

Smart náramky vyburcují své nositele k aktivitě

Na trhu existuje množství různých náramků, nicméně ty pokročilejší, které mají dostatečně velký displej, případně disponují možností propojení s příslušnou mobilní aplikací, dovedou uživatelům na základě získaných dat o jejich aktivitě a pohybu pomáhat se změnou životního stylu k lepšímu.

Vše samozřejmě záleží na nastavení konkrétního produktu. Každopádně jakmile smart náramky rozpoznají, že se jejich nositel delší dobu nepohnul, zašlou mu upozornění, aby si šel například zacvičit. Funkci takovýchto notifikací ocení i profesionální sportovci, kteří mohou být tímto způsobem upozorňováni na plánované tréninky.

Důkladný monitoring tělesných funkcí

Velká část zákazníků si fitness náramky pořizuje především z důvodu, aby se v reálném čase dozvěděli informace ohledně svých tělesných hodnot a vykonané tělesné aktivitě. Jedná se tak především o monitoring spánku, jeho kvality, tepu, ušlé vzdálenosti nebo spálených kalorií.

Náramek s měřením krevního tlaku pro kontrolu zdravotního stavu

Lidé si ale chytré náramky nepořizují pouze za účelem sledování statistik svých výkonů. Svou funkci zdravotní náramky sehrávají i u pacientů, pro které je sledování tělesných hodnot obzvlášť důležité.
Náramek s měřením krevního tlaku můžete spárovat i s mobilem Kromě sledování hodnot krevního tlaku dovedou chytré náramky například měřit i EKG a monitorovat tak zdraví srdce. Následně mohou tato data posloužit zdravotníkům.

Jak náramky zobrazují data?

Pánský i dámský fitness náramek zobrazuje aktuální informace na svém displeji. Je tak snadné vyhodnocovat data přímo v terénu a podle toho případně upravit svou sportovní aktivitu. Podrobnější informace se ale uživatel náramku dozví zpravidla v mobilní aplikaci výrobce, kde lze data souhrnně zpracovávat a vytvářet na jejich základě různé pokročilé tabulky a grafy.

Co umí ty lepší fitness náramky?

Pro uživatele, kteří se nespokojí pouze se základním vybavením fitness a zdravotních náramků jsou tu takové, které například dovedou zobrazovat i notifikace z mobilního telefonu. Kromě toho zvládají pokročilejší zařízení přehrávat hudbu do sluchátek, monitorovat aktivitu na základě sportu, kterému se zrovna daný člověk věnuje, sestavit mapu pohybu z dat získaných ze zabudované GPS nebo nabídnou plnou voděodolnost. S takovým náramkem si může každý jít bez obav zaplavat nebo si dát sprchu, aniž by se musel obávat jeho poškození.

Chcete-li oslovit co nejširší spektrum zákazníků, je vhodné do svého sortimentu zařadit jak klasické fitness náramky, tak i ty, které disponují rozšířenou konektivitou a prémiovými funkcemi.

Některé uživatele ale může zaskočit, že aplikace pro fitness náramek překlad do češtiny neumožňuje. Pokud tedy vaši zákazníci neovládají alespoň základy angličtiny, je třeba dát si na toto pozor a nabídnout jim zařízení s operačním systémem dostupným v češtině.