Jaké trendy panují v oblasti smart home technologií? Seznamte se s nimi

ena prostřednictvím tabletu ovládá smart home

Fanoušků moderních smart technologií v domácnosti neustále přibývá. A není divu. Skrze smart home app se dá jednoduše ovládat osvětlení, rolety, vytápění, ale také zahradní techniku nebo bezpečnostní systém. Jaká zařízení jsou u uživatelů nejvíce trendy a jak vypadá budoucnost trhu se smart home vybavením?

Odvětví smart home zažívá obrovský boom. Svůj podíl na tom má nejen vývoj inovativnějších a sofistikovanějších zařízení, ale také zvýšená poptávka po komfortu a jednoduchém ovládání spotřebičů. Tuto poptávku částečně podpořila i pandemie koronaviru, na základě které začali lidé trávit více času doma a hledat způsoby, jak svou domácnost vylepšit. Podle expertů tržby na tomto trhu v roce 2021 dosáhnou na 102 039 milionů amerických dolarů, a do roku 2025 by se dokonce měly zvýšit o 15,64 %.

Co dominuje na trhu smart produktů?

Absolutním hitem se mezi chytrými spotřebiči staly zejména smart kamery, televize, reproduktory nebo osvětlení. Přečtete si, jaké výhody tyto kategorie nabízí a proč si u spotřebitelů získaly takové sympatie.

• Smart televize

Během pandemie prudce stoupla popularita smart televizí, které nabízí nové, a ještě lepší možnosti zábavy. Na rozdíl od klasických televizí je můžete připojit k internetu a užít si neomezené surfování po internetu, sledování videí na YouTube, hraní her nebo stahování aplikací, stejně jako tomu je u chytrého telefonu.

TIP!
Někdy stačí přikoupit smart TV box s vestavěným wi-fi adaptérem a klasická televize se promění na smart TV za pár sekund.

• Smart bezpečnostní kamery

Velké oblibě se v poslední době těší také smart kamery, které se starají o nepřetržité monitorování okolí domova. Kameru uživatel jednoduše propojí se svým tabletem, notebookem nebo mobilem a ihned má po ruce přímý přenos v reálném čase. Jakmile kamera zpozoruje pohyb nebo neobvyklý zvuk, okamžitě mu pošle oznámení. Mnoho kamer je rovněž vybaveno i noční vizí, takže uživatelům nic neunikne.

• Smart osvětlení

Do třetice všeho dobrého za zmínku stojí i smart osvětlení, které se jednoduše ovládá prostřednictvím telefonu, počítače nebo chytrého asistenta (Alexa/Google). Po spárování lze světlo nejen vypínat a zapínat, ale také měnit intenzitu podle gusta svých majitelů. Osvětlení interiéru ještě vylepší smart LED pásky, s nimiž lze nastavit barevný odstín světla. Díky tomu originálně zvýrazní nábytek a navodí příjemnou atmosféru.

Smart home system šetří peníze

Smart home technologie dokážou svým majitelům poskytnout opravdový komfort. Věděli jste, že jim také mohou ušetřit výdaje za energie? Ano, je to pravda. Díky smart technologiím lze chod domácnosti automatizovat a získat kontrolu nad jejím provozem. Smart home system zvládne sám regulovat vytápění, ovládat spotřebiče, nebo je dokonce vypnout, když je nikdo nepoužívá. Chytrá domácnost se zkrátka chová úsporně, což je její další nepopiratelné plus.

 

Zdroj:
https://www.statista.com/outlook/dmo/smart-home/worldwide