Chraňte svůj majetek vždy, když jste pryč. Zjistěte, co dokáže securecam

Muž připojující venkovní wifi kameru

Ať už se chystáte na chalupu, delší služební cestu nebo několikatýdenní dovolenou, vždy byste měli využít veškerá bezpečnostní opatření, která ochrání váš majetek. Jedním z nich je inteligentní homeguard. Co to je?

Securecam je elektronické zabezpečení vašeho domova. Podle provedení jej můžete používat buď v interiéru, nebo v exteriéru. Sloužit může nejen jako ochrana majetku, ale také třeba jako chůvička dětí. Co všechno umí?

Jak dokonale zabezpečit svůj domov?

Váš domov by měl být chráněný, ať už jej opouštíte jen na několik hodin nebo na celé dny. Pokud budete na své bezpečí myslet předem, nebudete muset po návratu z cest řešit nepříjemnosti spojené s vloupáním. Zabezpečení je zpravidla dvojí: mechanické a elektronické.

  1. Mechanické zabezpečení domu – jedná se například o bezpečnostní fólie na okna a velké prosklené dveře. Zvolit však můžete i bezpečnostní skla. Dalším mechanickým opatřením je bezpečnostní kování u oken a dveří. Sáhnout můžete i po mřížích.
  2. Elektronické zabezpečení domu – jde o elektronické systémy, které vás na nebezpečí upozorní, jakmile zaznamenají neobvyklý zvuk či pohyb. Některé systémy reagují také na kouř, únik plynu nebo vody.

Ideální je kombinace mechanického zabezpečení a elektronického zabezpečovacího systému.

Strážce domova: smart Wi-Fi kamera

Elektronický bezpečnostní systém můžete přidat do svého smart home systému, pokud jej již používáte. Securecam ale také může být prvním prvkem vaší chytré domácnosti.

Securecam je chytrá kamera, která zaznamenává nejen obraz, ale také zvuk. To, co se ve vašem domově děje tak můžete sledovat pomocí mobilního telefonu, ale také PC či tabletu a podobně. Ke kameře se díky aplikaci můžete připojit ze kteréhokoliv místa na světě.

Abyste měli o hlídaném prostoru maximální přehled, je možné s kamerou do interiéru rotovat. Horizontální pohyb umožňuje sledovat dráhu 355 stupňů a vertikální 140 stupňů. Proto není problém kameru připevnit nejen na stěnu, ale klidně také ke stropu.

Video kamera zaznamenává v dokonalém rozlišení HD a to nejen ve dne, ale také v noci. Díky přisvícení dokáže v noci zaznamenat pohyb ve vzdálenosti několika metrů. Záznamy je možné ukládat na microSD kartu, ale také na vzdálený FTP server. Instalace je díky bezdrátovému provedení snadná. Kameru stačí jen připojit na Wi-Fi.

Kamera může nahrávat nepřetržitě, ale také nabízí možnost nahrávání pouze v případě, že zaznamená pohyb či zvuk. V těchto případech vám odešle upozornění pomocí  zprávy nebo e-mailu. Případného zloděje kamera vyplaší sirénou.

Dohlédne na vaše děti nebo chlupaté mazlíčky

Homeguard se postará nejen o váš majetek, ale díky vestavěnému reproduktoru a mikrofonu také o bezpečí vašich dětí či chlupatých mazlíčků. Obousměrná komunikace umožňuje uchlácholit neklidné dítko v postýlce, ale také zabránit neposedné kočce třeba ve vyhrabávání hlíny z květináčů.

Nešetřete na zabezpečení svého domova. Díky securecam budete mít v noci klidnější spánek a dlouhou dovolenou si užijete bez obav z nezvaných hostů.